Jak zostać esportowcem?

Podczas gdy wielu z nas uwielbia spędzać godziny grając w nasze ulubione gry, bardzo niewielu z nas jest gotowych włożyć wysiłek, który jest niezbędny, aby zostać profesjonalną gwiazdą e-sportu. Jednak wraz z rosnącą liczbą turniejów e-sportowych zapewniających naprawdę fenomenalne pule nagród, znajdą się gracze, którzy będą chcieli dowiedzieć się w jaki mogą grać w gry komputerowe na profesjonalnym poziomie. Oto krótkie spojrzenie na niektóre kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz przejść do następnego etapu.

Praktyka czyni mistrza

Wszyscy wiemy jak najlepsi gracze e-sportowi chwalą się swoją wstrząsającą etyką pracy. Profesjonalne gwiazdy e-sportu nie myślą o poświęcaniu co najmniej dziesięciu godzin dziennie, sześć dni w tygodniu, więc jasne jest, że będziesz musiał ciężko ćwiczyć, jeśli chcesz dotrzeć na szczyt. Tylko poświęcając trochę czasu, zostaniesz zauważony przez łowców talentów, więc upewnij się, że jesteś gotów poświęcić prawie wszystko, jeśli chcesz osiągnąć sukces w e-sporcie.

Powinniśmy jednak również wspomnieć, że odpoczynek jest równie ważny, aby uniknąć wypalenia, więc upewnij się, że nie przesadzasz. Upewnij się, że zainwestujesz w najlepszy możliwy sprzęt do gier, to dobry sposób żeby mieć pewność, że możesz konkurować z najlepszymi. Poświęć też trochę czasu na zastanowienie się jak wszystko, począwszy od postawy ciała, a kończąc na diecie i higienę snu, może wpłynąć na Twój sukces w świecie gier kompetetywnych.

Streaming przede wszystkim

Możesz być najlepszym graczem, ale jeśli nie chcesz dać o sobie usłyszeć, nikt się o tym nie dowie. Dlatego ważne jest, aby ujawnić swoje prawdziwe umiejętności oraz założyć  konto w serwisach streamingowych, takich jak Twitch i YouTube Gaming. Nie zapominaj o tym, że media społecznościowe mogą być świetnym sposobem na zwiększenie liczby widzów, a co za tym idzie, również Twojej popularności!

W ten sposób będziesz mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami w grach, aby każdy mógł je zobaczyć. Nie bój się zabawnych transmisji jak to tylko możliwe, ponieważ wiele gwiazd e-sportu otrzymało oferty sponsorskie ze względu na ich osobowość, a nie tylko niesamowitą rozgrywkę i umiejętności.

Wejście w najbardziej obiecujące turnieje e-sportowe

Chociaż dotarcie do finału kultowych turniejów e-sportowych, takich jak International czy DreamHack zajmuje dużo czasu i wysiłku, istnieje wiele wspaniałych rywalizacji, które zapewniają wejście na scenę dla amatorów. Miej oko na te nowsze turnieje, które mają otwartą politykę, a możesz szybko awansować w rankingach.

Chociaż istnieje ostra rywalizacja w klasycznych grach e-sportowych, takich jak LoL, CS:GO czy Dota2, zawsze warto pomyśleć o tym, które e-sporty mogą być utrzymać swoją pozycję np. za rok, a które z nich mogą zniknąć. W końcu niewiele osób zdałoby sobie sprawę rok temu, że Fortnite stanie się tak wielkim fenomenem jak miało to miejsce, więc pamiętaj, aby zainteresować się tym stosunkowo wcześnie, gdy będzie zapowiedziana jakaś szczególnie obiecująca nowa gra kompetetywna.

Przeczytaj także