Jak obstawiać mecze League of Legends?

Jak obstawiać mecze League of Legends?

League of Legends (LOL), gra z gatunku MOBA, która powstała w 2009 roku, nie tylko nadal cieszy się ogromną popularnością wśród fanów, ale w ostatnich latach przeżywa wręcz drugą młodość. Wszystko dzięki spektakularnemu rozwojowi gry na arenie e-sportu. Mecze największych organizacji e-sportowych ogląda dziś niemal tak duża widownia jak spotkania piłkarskie w najlepszych ligach świata. Gwiazdy e-sportu traktowane są w swoich krajach jak idole, a ich zarobki w niczym nie ustępują kontraktom profesjonalnych sportowców.

League of Legends e-sport

Największe wydarzenia e-sportowe związane z League of Legends przyciągają przed ekrany miliony widzów. LOL od dawna zajmuje pierwsze miejsce w rankingach popularności, wyprzedzając inną znaną grę Counter Strike: Global Offensive. Rozgrywki e-sportowe w League of Legends można podzielić na cztery główne regiony. Są to Amerykańska LCK, Europejskie LEC, Chińskie LPL oraz Koreańskie LCK. Istnieje również wiele lig i rozgrywek regionalnych, w tym w polska Alior Bank Ultraliga.

W większości organizacji rywalizacja dzieli się na dwa etapy – wiosenny, trwający od stycznia do kwietnia oraz letni trwający od czerwca do października. Po zakończeniu każdego etapu w rozgrywkach lokalnych i regionalnych, corocznie organizowane są również międzynarodowe turnieje z udziałem najlepszych drużyn z niemal wszystkich kontynentów. Każdego maja, Riot games (twórca League of Legends) organizuje turniej zwany MSI – MidSeasonInvitational, na który udaje się zawsze tylko jedna, najlepsza w wiosennych rozgrywkach, drużyna z każdej z największych lig. Jesienią natomiast ma miejsce najważniejsze pod względem prestiżu wydarzenie w świecie League of Legends – World Championship, gdzie drużyny z całego świata rywalizują o nagrody rzędu milionów dolarów i tytuł najlepszej drużyny w League of Legends na świecie.

Gdzie i jak obstawiać mecze League of Legends?

Ogromne zainteresowanie rozgrywkami League of Legends, sprawiło, że są one transmitowane nawet w telewizji. W Polsce prawa do nadawania meczów LOL-a posiada stacja Polsat Games. Rosnąca popularność e-sportu nie przeszła niezauważona także przez bukmacherów. Aktualnie u większości z nich, w tym także u tych największych STS i Fortunie, istnieje możliwość obstawiania meczów z rozgrywek e-sportowych, zarówno w punktach stacjonarnych jak i przez internet. Obstawiając mecze w League of Legends można tradycyjnie postawić na ostatecznego zwycięzcę każdego spotkania, tak jak w każdym innym tradycyjnym sporcie. Specyfika LOL-a pozwala jednak na obstawianie także bardziej szczegółowych kwestii.

Niektórzy z bukmacherów pozwalają na obstawianie także tego, która z drużyn zdobędzie tak zwaną „pierwszą krew” w meczu (pierwsze zabójstwo przeciwnika) ile ogółem w każdym meczu będzie śmierci lub nawet ilości rozegranych map w fazie play-off gdzie spotkania toczą się do dwóch lub do trzech zwycięstw jednej z drużyn. Część firm bukmacherskich oferuje nawet zakłady bez depozytu, co pozwala na obstawienie bez wkładu własnego. Obstawiając mecze League of Legends należy pamiętać, że twórcy ciągle ulepszają swoja grę i wprowadzają do niej różne aktualizacje, nawet podczas trwania turniejów. Powoduje to, że drużyny musza na bieżąco dostosowywać się do nowych warunków, przez co nie zawsze można wskazać wyraźnego faworyta w danym meczu.

 

Przeczytaj także