Gdzie obstawiać zakłady na mecze esportowe?

Mecze esportowe na dobre wkomponowały się w ofertę zakładów bukmacherskich. Nikogo nie dziwi popularność takich gier jak: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, czy też Dota 2. Dzięki dużym turniejom esportowym oraz coraz większej popularności całej branży, stale powstają nowe rynki bukmacheskie. Gdzie obstawiać zakłady na esport, aby maksymalnie wykorzystać naszą wiedzę o tym świecie?

Przede wszystkim – legalnie

Ustawa hazardowa skutecznie zniwelowała wpływ zagranicznych podmiotów na naszym rynku. Oczywiście nadal istnieje tzw. szara strefa, czyli miejsca, w których założymy konto i stworzymy kupon bez zezwolenia Ministerstwa Finansów. Nie jest to jednak bezpieczne i na szczęście również opłacalne. Legalne zakłady bukmacherskie oferują interesujące promocje, niwelują podatek (obecnie 12% od zagranego kuponu), a także posiadają atrakcyjne kursy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy zajmuje się „lepiej” określoną branżą. Dla jednych będą to zakłady na żywo, drudzy celują w regionalne rozgrywki piłkarskie, a jeszcze inni w esport właśnie.

Co należy wiedzieć o esporcie przed stworzeniem pierwszego kuponu?

Każdy z pewnością zna najlepsze drużyny piłkarskie, największe imprezy tego typu oraz zawodników grających na zielonej murawie. W przypadku esportu rozeznanie jest również ważnym elementem. Przed przystąpieniem do zabawy, należy przeanalizować konkretny mecz pod wieloma względami.

Mowa tu przede wszystkim o drużynie, zasadach danego turnieju oraz…puli nagród. Wielu graczy popełnia błąd i kieruje się wyłącznie nazwą drużyny. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że esport jest bardzo intensywny. Zespoły grają wiele spotkań, dochodzą tu czynniki losowe (tzw. stand-in w składzie). Warto mieć to na uwadze przy obstawianiu spotkań niższej rangi albo kwalifikacji do turnieju.

Pule nagród są bardzo zróżnicowane i wahają się od zaledwie tysięcy złotych (na cały zespół) do setek tysięcy euro. Dzięki temu łatwo wyobrazić sobie motywację poszczególnych osób w konkretnych rozgrywkach. Dlatego też tak istotne jest umiejętne dobieranie zdarzeń. W ofercie znaleźć można kursy nie tylko na zwycięstwo danej drużyny, ale również na wygranie na danej mapie, handicap rund, czy też liczbę zabójstw danego zawodnika. Czasami lepiej kierować się intuicją, innym razem wstrzymać od stworzenia kuponu.

Betfan – oferta esportowa

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia naszej przygody z esportem będzie Betfan. Zakłady te nie istnieją na rynku tak długo jak najbardziej znane firmy, ale na dobre wkupiły się w łaski graczy z całego kraju. To efekt dużej liczby bonusów oraz promocji, a także samych kursów zdarzeń.

Informacje o aktualnych możliwościach znajdziemy na stronie bukmachera. Ciekawym dodatkiem na pewno jest gra bez podatku. Jak jednak to wygląda w praktyce? Zakłady bukmacherskie biorą wspomniany podatek „na siebie” i skutecznie zwiększają wygrane. Aby jednak do tego doszło trzeba spełnić określone warunki. W wypadku Betfan mówimy o trzech zdarzeniach z minimalnym kursem 1,35. Przy wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na całokształt oferty. W Betfan esport posiada własną kategorię, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty wybór rynków oraz interesujące kursy sprawiają, że wielu miłośników esportu zakłada konto właśnie w tym miejscu.

 

Przeczytaj także