Czy warto obstawiać polskie drużyny esportowe?

Niegdyś legendarna scena polskiego Counter-Strike’a dziś nie jest tak pokaźna, mimo sporej ilości utalentowanych graczy, polakom trudno znaleźć drużynę, w której rozwiną skrzydła, scena LOL-a wydaje się być aktualnie bardziej stabilna, lecz wciąż na średnim poziomie, najlepsi polscy gracze chętnie akceptują oferty od zagranicznych drużyn. Polska scena e-sportowa wydaje się być trudna do przewidzenia ze względu na częste zmiany w drużynach,  niemniej jednak jeśli dogłębnie zbadamy temat jesteśmy w stanie znaleźć pewne zależności, bez problemu możemy odnaleźć najlepsze mapy danej drużyny, lub to czy często jako pierwsza stara się zabrać smoka z summoners rift.

Obstawianie polskiego E-sportu tak jak każdej innej dziedziny sportu wiąże się z ryzykiem lecz czy warto to robić? Z pewnością, jeśli potrafimy skupić się na jednej dyscyplinie i odnajdywać w niej ciekawe zależności, nieustannie musimy śledzić poczynania wszystkich drużyn. Polecałbym się skupić na League Of Legends, lub Counter Strike’u, albowiem te dwie gry cieszą się największą e-sportową popularnością w Polsce, dzięki czemu to właśnie te tytuły wiodą prym w ilości drużyn i lig w Polsce.

Warto pamiętać, że bukmacher daje nam większe możliwości niż tylko obstawienie zwycięzcy meczu, dla przykładu w CS-ie jesteśmy w stanie obstawić zwycięzce poszczególnej mapy, ilość rozegranych rund, czy zwycięzce rundy pistoletowej, dla porównania w LOL-u możemy obstawić: pierwszego smoka, pierwszą wieże, czy chociażby pierwsze zabójstwo. Pamiętajmy, że wyniki naszych zakładów zależą w większości od nas, albowiem bukmacherka to nie tylko loteria, to przede wszystkim analiza, oraz śledzenie poszczególnych dyscyplin, analogicznie więc jest w e-sporcie. Jeśli jesteś w stanie poświęcać swój czas na analizę, czy śledzenie sceny to polski e-sport się do tego odpowiednio nada. Nieustannie rosnąca liczba młodych graczy, którzy to w coraz młodszym wieku stają się profesjonalistami sprawia, że scena bez przerwy się rozrasta, to właśnie na takie osoby warto zwracać uwagę, często młodzi gracze zasilający drużynę dodają jej powiewu świeżości i są w stanie wygrywać na na prawdę mocne formacje.

Aktualnie polski Counter-Strike z powrotem zaczyna nabierać tempa, więc warto mu się przyjrzeć, Polskie drużyny zaczynają liczyć się w coraz to wyższych ligach, oraz uważam, że w niedługim okresie czasu polscy gracze będą w stanie na równi rywalizować z najlepszymi na świecie. Jednak w obecnej sytuacji kiedy to jeszcze nie nastąpiło, podczas obstawiania polskiego E-sportu odradzam grania na zwycięzców danego meczu, skupmy się na odnajdywaniu pewnych zależności, natomiast League of Legends scena jest bardziej stabilna, więc można skupić się na zwycięstwach drużyn, niemniej jednak zarówno jak i w CS-ie tak i w LOL-u zdarzają się niespodzianki.

Pamiętajmy że obstawianie zawsze wiąże się z ryzykiem i niewiadomą, lecz właśnie na tym polega obstawianie meczy by jak najbardziej zniwelować to ryzyko, to samo tyczy się polskiego E-sportu, więc jeśli uważasz, że jesteś w stanie przeanalizować dokładnie mecze, śmiało próbuj obstawiać polski E-sport

Przeczytaj także